• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Діяльність
з енергозбереження та екології

Енергоефективні проекти

          З метою продовження співпраці з міжнародними організаціями в місті у сфері енергозбереження активно реалізуються заходи проектів українсько-німецького технічного співробітництва GІ Z «Енергоефективність у будівлях»; USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні»; Асоціації європейських муніципалітетів « Energу- citі es» MODEL- CIUDAD. Підписано Меморандум про співпрацю з Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи» ( MFSI ), метою якого є підсилення спроможності міст щодо планування та фінансування проектів розвитку муніципальної інфраструктури та отримання консультаційних послуг з особливостей використання бюджетного законодавства щодо здійснення місцевих запозичень та з розроблення схем фінансування

Зокрема, в рамках проекту GІ Z «Енергоефективність у будівлях» проведено енергоаудити 75 будівель навчальних закладів управління освіти та науки, 18 будівель закладів охорони здоров’я та 8 будівель управління культури. Вартість робіт з проведення вищезазначених аудитів складає 400, 0 тис. грн., в т.ч. 200,0 тис.грн. – співфінансування GІZ, 200,0 тис. грн. – співфінансування з міського бюджету.

          За результатами аудитів для першочергового впровадження енергозберігаючих заходів відібрано 9 найбільш енергозатратних закладів управління освіти та науки (загальноосвітні школи №№ 3,10,19,21,23, дошкільні навчальні заклади №№ 10,12,14,28), для яких (за кошти GІZ) підготовлено бізнес-план "Підвищення енергоефективності в будівлях навчальних закладів м.Івано-Франківська", поданий і затверджений для фінансування Інвестиційним комітетом Скандинавської екологічної фінансової корпорації НЕФКО.

В поточному році за сприяння ІБСЕД підготовлено пакет документів, які були подані в Міністерство фінансів України для погодження отримання позики НЕФКО в розмірі 3 млн.грн. В результаті їх розгляду та співпраці з Міністерством вперше в Україні отримано дозвіл на позику для бюджетних закладів від НЕФКО. Річна ставка – 3%, термін повернення - 4 роки. Фінансування від НЕФКО буде здійснюватися через ПАБ «Акціонерний комерційний банк «Львів», з яким 24.11.2011р. укладено договір про надання позики. В даний час здійснюється уточнення вартості заходів проекту, реалізація яких розпочнеться після закінчення опалювального сезону 2011-2012 років.

          За сприяння GIZ та Івано-Франківської обласної державної адміністрації (через управління житлово-комунального господарства якої надійшли кошти з державного бюджету) підготовлено проект щодо комплексної модернізації житлового будинку по вул.Набережна, 24, вишукано джерела та розроблено механізм його фінансування і реалізації. Проектом передбачається впровадження ряду заходів, які спрямовані на забезпечення мешканців будинку житлово-комунальними послугами високої якості, підвищення рівня комфорту проживання в цьому будинку, приведення будинку до сучасних вимог якості будинку та технічне переоснащення будинку.

          Зазначений проект перш за все, спрямовано на скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, зокрема зменшення споживання теплової енергії з одночасним покращенням умов проживання мешканців будинку та технічним переоснащенням та модернізацією житлового будинку шляхом утеплення огороджувальних конструкцій будинку (стіни, горище, заміна вікон), модернізації системи опалення, водопостачання і каналізації.

          Важлива роль в реалізації проекту відводиться мешканцям будинку, які залучені до вирішення проблем житлово-комунального господарства і беруть участь у співфінансуванні заходів цього проекту в будинку по вул.Набережній,24.

          Загальний бюджет проекту – 2114 тис.грн., в т.ч.:

          мешканці будинку – 529 тис. грн. (25%);

          міський бюджет – 634 тис.грн. (30%);

          державний бюджет – 634 тис.грн. (30%);

          інші кошти – 317 тис.грн. (15%).

          Проведено тендерні процедури щодо визначення виконавця робіт і вже розпочалися роботи з проведення утеплення огороджувальних конструкцій цього будинку.

          В рамках реалізації проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» проведено аудити 15 будівель (10 - житлових і 5 - бюджетних) та енергетичне обстеження системи теплопостачання міста. Крім того, підготовлено проект муніципального енергетичного плану на 2012-2016 роки та на перспективу до 2025 року. Для його підготовки створена була робоча група, в склад якої ввійшли працівники виконавчого комітету, управління житлово-комунального господарства, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», представники громадських організацій, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, будинкових комітетів та ін. Проект плану обговорено на засіданні координаційного комітету. В рамках проведення міжнародного інвестиційного форуму «Партнерство і перспектива» 24 листопада 2011р. підписано зміни до Меморандуму між міською радою і проектом РМТ щодо продовження співпраці до квітня 2013 року.

          Продовжується співпраця з асоціацією європейських муніципалітетів «Energу-cіtіes» та Асоціацією «Енергоефективні міста України» (в т.ч. участь в проекті MODEL) щодо обміну досвідом у сфері ефективного використання енергоносіїв. На виконання директиви Європейського Союзу 2002/91/ЕС щодо енергетичного виконання будівель від 16 грудня 2002 р. по програмі « Display» провод иться класифікація бюджетних будівель по енергоспоживанню.

          З метою покращення іміджу міста у сфері енергоефективності, залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації енергоощадних заходів, розширення співпраці з європейськими містами-підписантами місто приєдналося до проекту Європейської комісії «Угоди мерів щодо сталого енергетичного розвитку і захисту клімату». Форма приєднання підписана міським головою В.Анушкевичусом 24.11.2011р. і зареєстрована офісом Угоди мерів.

          Для формування нового світогляду підростаючого покоління щодо питань підвищення ефективності використання енергоресурсів і захисту навколишнього середовища за сприяння програми SPARE в школах міста впроваджено уроки з енергозбереження. Підручники «Енергозбереження» та їх нове видання «Енергозбереження та пом’якшення змін клімату» в необхідній кількості для проведення занять передані школам безоплатно.

          За сприяння німецької організації з міжнародного співробітництва GIZ та міжнародної освітньої програми S PARE в школах міста реалізуються заходи проекту «Енергія в школах Івано-Франківська», метою якого є формування свідомої мотивації учнів до участі в практичних заходах, привернення уваги суспільства до раціонального використання ресурсів та енергії. Проведено конкурси серед учнів шкіл на кращий відеоролик, логотип, малюнок енергозберігаючої тематики, створені інформаційні стенди, проведено акцію «Заощаджуй енергію в школі і вдома», випускається радіогазета проведена вікторина та ін.

          Постійно здійснюється моніторинг за виконанням рішення міськвиконкому від 25.01.2011р. № 24 щодо дотримання лімітів використання енергоресурсів установами та закладами, що фінансуються з міського бюджету.

          Для отримання фінансування в 2011-2012 роках з державного бюджету в НАЕР надано вісім проектів (впровадження технологій теплових насосів, електроакумуляційного опалення, когенерації) загальною вартістю 16,7 млн.грн. та два проекти - у Дирекцію Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування вартістю 1,5 млн. грн.

          Впроваджено ряд енергоощадних заходів у закладах та установах, що фінансуються з міського бюджету. В дошкільному навчальному закладі № 30 завершується впроваджено автономного опалення вартістю 150 тис.грн. Проведено капітальний ремонт опалювальної системи в загальноосвітніх школах № 15 та № 18, дошкільному навчальному закладі № 11, утеплено кабінет біології та переходи між корпусами в ЗШ № 15, проведено заміну вікон на металопластикові у ЗШС № 7. Загальна вартість зазначених робіт складає близько 400 тис. грн.

          В закладах охорони здоров’я встановлені металопластикові вікна та двері на загальну суму 343,8 тис.грн. проведено реконструкцію електророзподільної мережі у Центральній міській клінічній лікарні та міській поліклініці №2 загальною вартістю 180 тис. грн. На теплових вузлах міського клінічного пологового будинку встановлені дросельні калібровані шайби, проведена повірка лічильників теплової енергії (2,4 тис.грн.). Проведена гідрохімічна очистка системи опалення у Центральній міській клінічній лікарні та міській клінічній лікарні № 1 загальною вартістю 110 тис. грн. Реконструйовано приміщення 2 та 3 поверху операційного блоку ЦМКЛ із заміною системи опалення, вентиляції, вікон та дверей на енергозберігаючі.

          Проведено капітальні ремонти приміщень в закладах управління культури (читальний зал міської центральної бібліотеки, бібліотеки-філії № 2, дитячої художньої школи, муніципального центру дозвілля книгосховищ та ін. Проводилася заміна ламп розжарювання на енергоощадні.

Комунальні підприємства міста реалізацію заходів проводили в основному за рахунок власних коштів.

На насосній станції КП «Івано-Франківськводоекотехпром» по вул. Набережна. 28 встановлено керований електропривід вартістю 61,8 тис. грн.

          В ЦТП ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» по вул. Довгій, 68 встановлено когенераційну установку потужністю 360 кВт вартістю близько 3 млн. грн. Проведено заміну низькоефективних котлів НИИСТУ-5 на енергоефективні котли КСВ на котельнях по вул.Чорновола, 47, Бельведерська, 46, Мазепи, 114 загальною вартістю близько 730 тис. грн. Замінено 4 км труб теплових мереж на попередньо ізольовані труби (2,4 млн. грн.). Крім того, теплопостачальним підприємством реалізовано ряд інших енергоощадних заходів (замінено насосне обладнання, проведено диспетчиризацію котелень і ЦТП, здійснені режимно-налагоджувальні роботи та ін.).

Актуально

Запрошення до участі у тендері проекту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська» (NEFCO) по Контракту №2 (ІІІ)
Опубліковано: 12 Кві 2021 13:19
Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради оголошує конкурс в рамках реалізації проєкту "Заробляй гідно вдома – ягідні екоферми"
Опубліковано: 01 Кві 2021 16:14
До ЦНАПу м.Івано-Франківська по грошову допомогу звернулося понад 2500 пенсіонерів
Опубліковано: 22 Бер 2021 9:53
Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку
Опубліковано: 18 Бер 2021 17:00
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області інформує
Опубліковано: 18 Бер 2021 14:48
УВАГА: на Прикарпатті продовжують діяти заборони червоного рівня епідемічної небезпеки
Опубліковано: 15 Бер 2021 10:43

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ