• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Бібліотечна
система

Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система є культурно-просвітницькою та інформаційною установою, завданням якої є бібліотечно-інформаційне обслуговування населення, що проживає на території м.Івано-Франківська. Бібліотечна система об’єднує міську центральну бібліотеку та 17 бібліотек-філій (з них дві дитячі бібліотеки). Сайт бібліотечної системи – www.mcbs.if.ua

Бібліотеки міста здійснюють активну популяризацію літератури, використовуючи при цьому інноваційні форми і методи. Належна увага приділяється індивідуальній роботі з користувачами шляхом вивчення їх читацьких уподобань та запитів, зокрема, читачів з особливими потребами.

      

Читальний зал центральної міської бібліотеки обслуговує різні категорії читачів: робітників, службовців, пенсіонерів, студентів, учнів шкіл і ПТУ, ліцею, гімназій.

Бібліотека отримує 80 найменування періодичних видань. В читальному залі є постійно діючі книжкові виставки з історії нашої держави, економіки, права, мовознавства, екології. Активно проводяться масові заходи.

При читальному залі активно діє Публічний центр регіональної інформації, основним завданням якого є збір інформації про діяльність органів місцевої влади та її прозорість. Працівники читального залу співпрацюють з військовими частинами міста, Центральним Народним домом, ЗОШ № 4, жіночою організацією „Союз Українок”. В читальному залі працює клуб за інтересами на правничу тематику „Діалог”. Читачів читального залу обслуговує шість бібліотекарів і один провідний бібліограф. Одночасно читальний зал може прийняти і обслужити 72 читачів. Приміщення читального залу просторе і світле.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Пилипа Орлика, 5.

тел. 53-03-38

Завідувачка – Каретнікова Надія Володимирівна.

 

Бібліотека-філія № 1 функціонує в мікрорайоні Позитрон. В бібліотеці прекрасний читальний зал, зі смаком оформлені книжкові виставки подобаються відвідувачам. Тут можуть працювати з книгою одночасно всі категорії читачів (60 посадових місць). На абонементі дошкільнят і учнів 1-9 класів діти можуть вибрати цікаву книжку, погратись біля тематичного стелажа „Умілі руки”. На абонементі для дорослих бібліотекарі можуть підібрати потрібну книжку, поспілкуватися з дорослими та дітьми, обговорити прочитану книгу чи статтю. В бібліотеці діє клуб за інтересами „Калинчине віконце”. Родинні свята, мандрівки в минуле, зустрічі різних поколінь, конкурси, ігри, – такі заходи виховують дітей, вчать впроваджувати і берегти традиції та звичаї нашого народу.

Місцезнаходження: м.Івано-Франківськ вул. Вовчинецька, 206.

тел. 6-78-77

Завідувачка бібліотекою – Воробчак Марія Дмитрівна.

 

Бібліотека-філія №2 обслуговує мікрорайон вул. Карпатська. В бібліотеці діє клуб за інтересами “Муза”, виїзні засідання якого часто відбуваються в притулку для неповнолітніх. Систематично проводиться цикл заходів з профорієнтації: прес-досьє “Навчальні заклади міста”, консультативний пункт “Як домогтися успіху”, година профорієнтації “Вибір професії – вибір життєвого шляху”.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Карпатська, 14.

тел. 78-53-97

Завідувачка бібліотекою – Бойко Марія Петрівна.

 

Бібліотека-філія №3 функціонує в районі вул. Г. Хоткевича. У бібліотеці працюють такі відділи обслуговування:

- абонемент і читальний зал для дошкільнят і учнів 1-9 класів;

- абонемент і читальний зал для юнацтва і дорослих.

Любителі живої природи можуть ознайомитись з 40 видами кімнатних рослин, помилуватися квітами кактуса, евпаторіума голубого, китайської троянди та інших рослин, що прикрашають просторі зали бібліотеки. А книги з розділу квітникарства доповнять знання читачів. Бажаючих знайти друзів, поспілкуватися, весело і корисно провести час згуртовує юнацький клуб за інтересами „Свічадо”. Постаратись розвинути й зберегти у собі Людину – кредо молодих людей, яких об’єднує клуб. Студенти міських вузів, технікумів і коледжів, учні гімназій, ліцеїв і середніх шкіл вчаться бути милосердними, добрими, чесними. Тут навчаються мистецтву спілкування, ґречності, взаємоповаги і взаєморозуміння, утверджують здоровий спосіб життя. Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Г.Хоткевича, 52а.

тел. 78-15-70

Завідувачка бібліотекою – Гуменяк Світлана Миронівна.

 

Бібліотека-філія №4 обслуговує мікрорайон вул. Коновальця, Петлюри, С.Бандери, Національної Гвардії та район Європейської площі. Основна категорія читачів – юнацтво, оскільки в даному мікрорайоні знаходиться ВПУ готельного сервісу і туризму, коледж технології і бізнесу ім. Граната, фізико-технічний ліцей, ЗОШ №12 та №21. В масовій роботі переважають малі камерні форми (бліц-інтерв’ю, година патріотичного виховання, прес-досьє, день краєзнавства).

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Коновальця, 132а.

тел. 78-92-92

Завідувачка бібліотекою – Ліктей Наталя Карпівна.

 

Бібліотека-філія № 5 розпочала свою роботу в серпні 1999 року в мікрорайоні Пасічна. В бібліотеці працюють два відділи: абонемент і читальний зал. Наповнений фонд новою пізнавальною та художньою літературою. Добре підібрані матеріали по мистецтву. В читальному залі можна переглянути різноманітну цікаву періодику. Діяльність бібліотеки, як духовного центру спілкування та дозвілля, здійснюється з урахуванням усіх особливостей дитячої, юнацької і дорослої аудиторії. Особлива увага акцентується на сімейному читанні. Затишне приміщення, уважне ставлення працівників бібліотеки до користувачів, доброзичливе відношення та бажання допомогти кожному відвідувачу знайти потрібний матеріал для навчання або книжку для душі.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Галицька, 100.

тел. 50-37-67

Завідувачка бібліотекою – Українець Світлана Іванівна.

 

Бібліотека-філія №6 обслуговує мікрорайон вул. Вовчинецької, Софіївки, Івасюка та мікрорайон “Каскад”. Бібліотека тісно співпрацює з Міським Народним домом. Бібліотека проводить активну популяризацію літератури по основних напрямках: сприяння національному і духовному відродженню, краєзнавству, екологічному вихованню, по профорієнтації дітей та юнацтва, розвитку творчих здібностей та підвищенню естетичної культури.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Вовчинецька, 188.

тел. 6-18-15

Завідувачка бібліотекою – Подолецька Галина Іванівна.

 

Бібліотека-філія №7 обслуговує мікрорайон вул. Дністровської та Василіянок. Впродовж багатьох років в бібліотеці діє клуб за інтересами “Срібні передзвони” який створений на базі ЗОШ №13 та №17. В бібліотеці діють різноманітні за змістом книжкові виставки.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Дністровська, 22.

тел. 53-24-73

Завідувачка бібліотекою – Васіна Мирослава Миколаївна.

 

Бібліотека-філія №8 обслуговує мікрорайон Опришивці, ЗОШ №6, приватні підприємства по виготовленню меблів, мешканців району аеропорту. Цікавість до бібліотеки проявляє настоятель церкви Церкви Святої великомучениці Параскевії УГКЦ о. Іван Репела, який неодноразово дарував бібліотеці книги духовного  змісту. Тісна співпраця бібліотеки зі школою. Учні є домінуючою  категорією користувачів, з якими і для яких проводяться масові заходи,  зокрема до Днів пам’яті Героїв Крут: година історичної  пам’яті «Вічна вам пам’ять, вічна вам слава», до свята рідної мови «Українську рідну мову в дар дали  мені батьки».

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Блавацького, 1

тел.75-90-63

Завідувачка бібліотекою – Гринишин Ольга Миколаївна

 

Бібліотека-філія №14 обслуговує район вул. Довженка, вул. Сухомлинського, вул. Г. Мазепи. Партнерами бібліотеки є ЗОШ№2, школа-інтернат №1, ВПУ №13.

Відповідно ведеться робота з дітьми, юнацтвом. Ведеться індивідуальна робота з цими категоріями: творча молодь, обдаровані діти, діти-сироти, безробітні, користувачі з особливим потребами. Наочна популяризація здійснюється за допомогою книжкових виставок, тематичних  полиць, відкритих переглядів літератури.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. О.Довженка, 12

тел.75-31-01

Завідувачка бібліотекою – Араджіоні Світлана Павлівна

 

Центральна дитяча бібліотека є своєрідною культурно-освітньою, виховною інформаційною установою, у ній навчають бібліотечно-бібліографічної грамотності дітей та організаторів дитячого читання, вона організовує дозвілля дітей мікрорайону міста, щорічно обслуговує близько 3600 читачів віком до 15 років. Бібліотека передплачує до 76 назв газет та журналів. Юні читачі бібліотеки мають можливість користуватися систематичним каталогом, систематичною картотекою статей, різними тематичними картотеками. У відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів діє абонемент і читальний зал. До послуг маленьких читачів книжки, журнали та газети, які розміщені на невеличких стелажах. Улюбленим куточком для маленьких читачів є читальний зал. Тут бібліотекарі знайомлять дітей з казковим дитячим царством, вчать їх читати і любити книжку. Відділ обслуговування учнів 5-9 класів має абонемент і читальний зал. Він пропонує своїм читачам:

- літературу на всі смаки: історичну, природничу, поезію, прозу та за шкільною програмою;

- літературу пригодницького та фантастичного жанрів.

Читальний зал запрошує дітей до самостійного читання та на цікаві масові заходи. Великий вибір періодичних видань довідково-інформаційного матеріалу допомагає дітям збагатити свої знання, знайти відповіді на конкретні запитання. Полюбити природу, навчитися берегти навколишній світ і Україну допоможе еколого-природничий клуб „Барвінок”. Зустрічі з цікавими людьми збагачують дітей духовно, виховують добрими людьми.

Влітку 2011 року дитяча бібліотека отримала свій  власний сайт — http://www.bibliokid.if.ua. Сайт містить оповідання та вірші для дітей, загадки,

різноманітні пізнавальні статті для дітей про Україну, що стануть корисними при підготовці до шкільних ранків, тематичних вечорів та й просто для загального розвитку дитини. Невеликий об’єм пропонованих матеріалів дає змогу з легкістю роздрукувати обраний твір.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. С.Бандери, 8.

тел. 53-25-97

Завідувачка бібліотекою – Іванцева Ганна Дмитрівна.

 

Бібліотека-філія №1 по роботі з дітьми обслуговує центральну частину міста: ЗОШ №4, школа-ліцей №23, дитячий садок “Джерельце”. Обслуговування читачів побудоване на змістовній і цікавій, індивідуальній і масовій роботі. Особлива увага при обслуговуванні звертається на обдарованих дітей, дітей без батьківської опіки та дітей з фізичними вадами. При бібліотеці діє клуб за інтересами “Паросток”.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Г.Мазепи, 11а.

тел. 50-84-61

Завідувачка бібліотекою – Марковська Ольга Михайлівна.

 

Актуально

До уваги одержувачів пільг, житлових субсидій, допомог та інших пільгових категорій громадян!
Опубліковано: 28 Вер 2020 17:11
«Підприємство та лідерство» для офіцерів запасу, учасників АТО/ООС та членів їх сімей
Опубліковано: 28 Вер 2020 11:28
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 44,8 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 66 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Вер 2020 12:17
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 44,8 кв.м в будинку на вул. Гетьмана Мазепи, 66 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Вер 2020 10:15
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 28,6 кв.м, розташованих в будинку на вул. Січових Стрільців, 56 у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 25 Вер 2020 10:13
Держпродспоживслужба повідомляє:
Опубліковано: 25 Вер 2020 9:22

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ